Cukráreň Jacqueline

Pred pár dňami sa nám do rúk dostal krásny voňavý balíček plný všakovakých prekvapení pod názvom Cukráreň Jacqueline. Jeho autorkou je Zuzana Svobodová, ilustrátorka a spisovateľka, z ktorej rúk už vyšlo aj obľúbené pexeso pre mladých jogínov Joxeso. Jej kresby sú láskavé, deťom milé a cítiť v nich veľkú lásku k remeslu. Množstvo zo svojich produktov Zuzana nielen navrhuje, ale aj ručne tvorí a vyrába.

Čo vlastne Jacqueline obsahuje a čo jej jej cieľom?
V balíčku sa nachádza papierová bábika, niekoľko už vytvorených papierových šiat na prezliekanie, karty na vlastné vyfarbovanie, zdobenie a vystrihovanie šiat, receptár zdravých sladkostí, zápisník a príbeh o malej veľkej cukrárke. Samotná papierová krabička sa dá rozložiť na cukráreň, s ktorou sa môžu deti do sýtosti zahrať. Receptár obsahuje ozaj jednoduché a pritom zdravé pokrmy, ktoré môžu pripravovať rodičia spolu s deťmi a učiť ich, že aj sladkosti môžu byť zdravé a telu prospešné. 

Komu je určená? 
Jacqueline odporúčame trpezlivým deťom, ktoré baví čítanie, kreslenie, vyfarbovanie, strihanie, ktoré majú bohatú fantáziu, vzťah ku kráse, móde či vareniu. Obľúbia si ju prevažne dievčatá, ale aj medzi chlapcami sa určite nájdu viacerí, ktorým by sa zapáčila. Ideálny vek je 3 - 6 rokov. Mladšie detičky to síce zvládnu tiež, ale je potrebné ich pri tom asi trochu sledovať :) Môže byť krásnym netradičným darčekom, ale je vhodná napríklad aj na cesty, pretože nezaberie veľa miesta a je ľahká.

ČO MY NA TO?
Ak by sme mali na produkte nájsť aj nejaké mušky, možno by bolo prínosné vytvoriť základnú bábiku z pevnejšieho materiálu (napr. drevotriesky či hrubého kartónu), keďže sa dosť rýchlo "ochytá" a deti s ňou veľa manipulujú. Rovnako tak šaty mohli mať aj nejaký systém uchytenia na bábike. Celý set je však napriek tomu veľmi očarujúci, priam vonia Francúzskom, čerstvo upečenými croissantmi a horúcou kávou. Zavedie Vás do sveta fantázie a príbehov zo sladkej rozprávky. Podporuje spoločne strávené chvíle pri varení či tvorbe. Spája mamy s dcérami, sestry či kamarátky. Je to nápaditý, originálny a s láskou robený produkt, ktorý nemá na súčasnom trhu relevantnú konkurenciu.

Základná cena sa pohybuje na úrovni 21,90,- Eur a je možné ju zakúpiť cez e-shop www.joxeso.sk. Dostupný je v slovenskej i českej jazykovej verzii. Určite ODPORÚČAME!

IMG_3258JPGIMG_3264JPG

IMG_3256JPGIMG_3239JPGIMG_3241JPG