Testovanie SHARE CAR

IMG_2790JPG
Do Nitry zavítala NOVÁ služba zdieľaných áut. Ak auto nevlastníte alebo napríklad nemáte to svoje práve k dispozícii, môžete sa tak či tak odviezť pohodlne na aute a vyhnúť sa taxislužbe či MHD! 


AKO TO FUNGUJE?

  • V prvom kroku sa zaregistrujete cez www.sharecar.sk, vyplníte registračný formulár, kde nahráte svoje údaje a vodičský preukaz, prípadne fotku. Podpíšete zmluvu o užívaní auta, zaplatíte vstupný depozit a obdržíte kartičku SHARE CAR. Akonáhle ste registrovaní v systéme, dostávate prístup do rezervácií, kde si presne na hodinu a deň môžete zarezervovať JAZDU. Okrem mobilu so sebou nemusíte nič nosiť, v aplikácii máte celý rezervačný systém s potrebnými údajmi.IMG_2824JPG
  • Auto sa otvára priložením karty na snímač za čelným oknom alebo cez mobilnú aplikáciu. Keď prídete k autu, zakliknete "začať rezerváciu", počkáte pár sekúnd a auto sa otvorí. V priehradke nájdete bežné kľúčiky, ktoré vložíte do zapaľovania a jazdíte ako so štandardným autom. Pri palubnej doske je malý monitor, ktorý hlási všetko dianie v aute - koľko je hodín, koľko ste najazdili, kde sa nachádzajú kľúče a pod.IMG_20180728_125019jpgIMG_2810JPG
IMG_2799JPG
O AKÝ TYP AUTA IDE?
  • Auto samotné je veľmi pohodlné, je to najnovšia generácia Suzuki Ignis. Suzuki sú spoľahlivé autá s intuitívnym ovládaním. Je také akurát, ani veľké ani malé ;) Vo výbave má klimatizáciu, cúvaciu kameru, dostatočne veľký kufor, strešný nosič a jedno z áut má aj ťažné zariadenie, napríklad na biyckle. Okrem toho určite oceníte parkovaciu kartu v celom meste zadarmo, diaľničnú nálepku a samozrejme detskú autosedačku od 9 do 36 kilo, ktorú si môžete za pár eur objednať vopred, aby bola v aute pripravená.
IMG_2793JPGIMG_2808JPGIMG_2817JPGIMG_20180728_132850jpg
prkjpg
IMG_2806JPG

KDE AUTÁ NÁJDETE?
  • Zatiaľ sú v Nitre dve takéto autá. Jedno má svoje stanovište na Klokočine, jedno je v centre mesta. Kým sa služba rozrastie a áut pribudne, treba počítať s tým, že ku stanovišťu autu sa musíte najskôr dopraviť, čo môže byť trošku komplikácia z pohľadu obyvateľov iných častí mesta, ale aj to sa určite neskôr vyrieši. Inak s autom môžete chodiť nielen po Nitre, ale kľudne aj na väčšie vzdialenosti. Zatiaľ nie sú stanovené žiadne limity ;)
PRE KOHO?
  • Služba je podľa nás prioritne určená pre tých, ktorí jazdia autom občas, alebo sú v Nitre na určitú dobu, prípadne im vypadne ich vlastné auto a toto je skvelá alternatíva k používaniu taxislužieb a MHD. Tiež určite osloví skôr ľudí, ktorí sú naklonení zdieľanej ekonomike a sú presvedčení o tom, že nemusíme všetko vlastniť, aby sme mohli viesť plnohodnotný život :)
MOŽNÉ MÍNUSY?
  • Spočiatku Vás môže odradiť výška vstupného depozitu 150,- EUR. Ide však o vratnú sumu, ktorú Vám prevádzkovateľ po vyčerpaní služby v plnej výške vráti. Reálne tak platíte len za prejazdené kilometre. Na webe www.sharecar.sk je presný cenník. Ak by ste napríklad jazdili po meste 2 hodiny a prejazdili 20km, vyjde Vás to okolo 12,- EUR. Navyše, ak by ste sa napríklad spojili s kamarátkou, náklady si ešte viac znížite. Ak si človek spočíta, koľko ho stojí bežná údržba vlastného auta s tankovaním, STK, servisovaním, poistkou, prezúvaním či opravou, vôbec to nie je zlá suma ;)


Držíme novej službe PALCE!

IMG_2785JPG